Budowa szpitala w Czeskim Cieszynie

Budowa szpitala w Czeskim Cieszynie. Sprawa budowy szpitala w Czeskim Cieszynie postąpiła znacznie naprzód. Szpital będzie budowany za kolonją Rozwój, koło miejsca, gdzie stoją stodoły wiejskie. Miasto zakupiło potrzebne miejsce w cenie po 2 Kcz 50 h za 1 metr kwadratowy. To miejsce wybrano ze względu na mniejsze koszta przyłączenia szpitala do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Z Raju. (Chciał spalić całą rodzinę) Zatrudniony w rafinefji spirytusu robotnik Józef Sloviak, ojciec dwojga dzieci od 5—7 lat, powrócił do domu w stanie kompletnie pijanym. Po sprzeczce z żoną oświadczył, że dom podpali, poczem poszedł na strych i rzeczywiście podkład ogień. Za nim pobiegła jego teściowa, usiłując rozmówić.

To rozwścieczyło pijanego do tego stopnia, że zamknął za sobą drzwi, oświadczając, teraz on i teściowa spalą się na węgiel. Kobii krzyczała w niebogłosy, a wtedy starszy jej syn przybiegł na strych, wyważył drzwi i powalił szwag • na ziemię.

Przywołani sąsiedzi z trudem stłumi „• pożar. Aresztowany Sloviak zeznał, że chciał da podpalić i wraz z rodziną zginąć w plomieniac Gdy przespał się i wytrzeźwiał, o niczem nie pamiętał. Oto skutki pijaństwa!

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.